Wszyscy w pracy ostatnio mnie denerwują

kobieta„Od 4 lat pracuję w tej samej firmie. Jestem kierowniczką zmiany – to ciężka i odpowiedzialna praca, ale mam dobrą pensję, zawsze lubiłam to, co robię, a szef i współpracownicy mnie szanują. Ale ostatnio wszystko mnie wkurza: nawet zwykłe polecenie służbowe traktuję jak czepianie się szefa! Czy to znak że powinnam już zmienić pracę? Chyba byłoby mi szkoda stąd odchodzić!”

Zanim podejmie Pani jakąś poważną decyzję, proponuję najpierw wziąć urlop! To typowe, że osoby przemęczone, przepracowane stają się nerwowe i reagują agresją – albo zniechęceniem – na sytuacje, które są normalne, codziennie i zazwyczaj nie wywołują takich emocji.

Warto zapomnieć na jakiś czas o obowiązkach, szefie i współpracownikach – i dopiero wówczas zastanowić się, czy faktycznie nadszedł czas na zmiany, czy była to tylko chwilowa niedyspozycja.

Dla niektórych ludzi zbyt długi zastój jest męczący – być może, do tej grupy Pani właśnie należy. Odradzam jednak podejmowanie decyzji w obecnej chwili, pod wpływem stresu i zmęczenia!