Mama w gabinecie kosmetycznym

Salony kosmetyczne zapraszają też kobiety w ciąży na specjalnie dla nich przygotowane zabiegi. Warto udać się do kosmetyczki, która zadba nie tylko o twarz, ale i o całe ciało przyszłej mamy. Ustali, w jakim stanie jest skóra i jakie zabiegi są wskazane. Przez cały okres ciąży można wykonywać masaż ciała oraz głowy, depilację, hennę, manikiur i pedikiur, a także zabieg relaksujący na zmęczone nogi. Również po porodzie mama może się wybrać do gabinetu kosmetycznego, gdzie przeprowadza się zabiegi wyszczuplające i ujędrniające ciało.
Proponuje kilka zabiegów już od pierwszych dni ciąży. Podajemy przykładowy program dla przyszłych mam, który jest modyfikowany w zależności od potrzeb.

Od 1. dnia
Twarz – Aromaplasty. Naturalna maska witaminowo-proteinowa działa nawilżająco, przeciwzapalnie i neutralizuje działanie wolnych rodników.
Ciało – Spa Sauna. Zabieg oczyszczający naskórek, przywraca blask, gładkość i odpowiedni stopień nawilżenia skóry. Działa relaksująco i antystresowo.

Od 5. miesiąca
Twarz – Aromaplasty.
Ciało-Spa Sauna oraz Aromatherm. Zabieg regulujący gospodarkę wodną organizmu, wspomaga proces eliminacji toksyn, łagodzi obrzęki.

Od 6. miesiąca
Twarz –  Kosmetyczka dobiera indywidualnie odpowiedni zabieg, np. nawilżający, oczyszczający lub łagodzący podrażnienia.
Ciało – Marinalgues. Zapobiega powstawaniu i redukuje objawy już istniejącego cellulitu. Ujędrnia i wzmacnia tkankę skóry.

Od 7. miesiąca
Twarz – Integral Treatments lub Specific Facial Treatments. Kosmetyczka dobiera indywidualnie odpowiedni zabieg, np. nawilżający, oczyszczający lub łagodzący podrażnienia.
Ciało-Sculptural. Zabieg uelastycznia skórę, wzmacnia włókna kolagenowe, nawilża, zmiękcza i wygładza naskórek. Stosowany na biust, uda, pośladki zapobiega powstawaniu rozstępów.

Od 8. miesiąca
Twarz – Integral Treatments lub Specific Facial Treatments. Kosmetyczka dobiera indywidualnie odpowiedni zabieg, np. nawilżający, oczyszczający lub łagodzący podrażnienia.Ciało – Aromaplasty na brzuch. Maska o podobnym działaniu jak przy zabiegu na twarz.

Od 9. miesiąca
Twarz – Aromaplasty oraz zabieg na oczy Vital Eyes. Ciato – depilacja, pedikiur, masaż stóp.

W ostatnim miesiącu długie zabiegi nie są już wskazane, gdyż mogą być dla przyszłej mamy męczące.