Czym się różnią antyperspiranty

kobietNie tylko ograniczają pocenie się, ale też perfumują i nawilżają delikatną skórę pod pachami.
Możesz wybierać w zapachach, formach aplikacji, nie mówiąc o różnorodności opakowań. Antyperspiranty odświeżają i zabezpieczają przed przykrym zapachem potu, ale przede wszystkim ograniczają pocenie się. Masz do wyboru te perfumowane oraz bezzapachowe.

W sklepach znajdziesz 5 rodzajów

  • Sztyft – zostawia niewidoczną, lekko pudrową warstewkę.
  • W kulce (tzw. roll-on) – daje wyjątkowe uczucie orzeźwienia – stosuj go przed „długim dniem” albo wysiłkiem fizycznym.
  • Krem – smaruj nim głównie dłonie i stopy, może też, jak np. Vichy, nadawać się na okolice pach.
  • Compact (bardziej skoncentrowany spray) – jest wydajniejszy niż zwykły spray.
  • Spray – stosuj go, jeśli po aplikacji chcesz szybko założyć ubranie – nie zaplami materiału, tak jak np. ten w kulce.

Najbardziej skuteczne są pierwsze cztery, bo zawierają silniejsze stężenia składników anty potowych. Łatwiej i dokładniej osadzają się na skórze i szybciej w nią wnikają. Jednak w ciągu dnia najszybciej i najwygodniej odświeżysz się antyperspirantem w sprayu.

Kosmetyk dla ciebie

•    Jeśli masz skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, wybierz kosmetyk nieperfumowany, bezalkoholowy.

Nadmiernie się pocisz? Przyczyną tego może być ciągły niepokój, długie zażywanie leków przeciw-depresyjnych, nadużywanie alkoholu. To także objaw menopauzy i nadczynności tarczycy. Wypróbuj dezodorant Vichy w kulce lub w kremie. Obecne w nim sole aluminium działają bezpośrednio na ujścia gruczołów potowych. Krem stosuj też na dłonie i stopy.

Niektóre dezodoranty pozostawiają białe ślady na ubraniu. Sprawdź na opakowaniu, czy kosmetyk nie jest pudrowy lub poproś o wypróbowanie go na dłoni.