Co dodać do kąpieli

kapielChcesz wyglądać i czuć się młodo? Kąp się, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw, jakie daje kąpiel z odpowiednimi dodatkami.

Kąpiel to nie tylko skuteczna metoda relaksu, ale także sposób na ułatwienie wniknięcia do organizmu substancji pielęgnujących i leczniczych. Jak ze wszystkim, z kąpielami też nie wolno przesadzać. Na co dzień najlepszy jest szybki, średniociepły prysznic, nie naruszający ochronnej powłoki lipidowej skóry. Raz. dwa razy w tygodniu zafunduj sobie kąpiel z dodatkami pielęgnującymi, a jeżeli zajdzie nagła potrzeba, użyj takich, które pomogą ci pozbyć się dolegliwości.

Wybierz kąpiel w sam raz dla siebie

Najczęściej kąpiemy się w letniej wodzie (w temperaturze między 26 a 35 st. C). W wannie możemy pozostać wtedy 20-30 minut. Nawet bez specjalnych dodatków taka kąpiel jest relaksująca, rozluźnia mięśnie i przygotowuje do snu. Dużo krócej, bo najwyżej 10 minut powinna trwać kąpiel bardzo ciepła (między 36 a 40 st. C). Choć doskonale odpręża, zwłaszcza po męczącym dniu, i pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, to trzeba pamiętać, że osłabia i powoduje zwiotczenie skóry. Najlepiej, by woda miała ok. 37 st. C. a kąpiel trwała około 15 minut. Wtedy skóra zdąży się lekko rozgrzać, a substancje pielęgnujące lub lecznicze łatwiej do niej przenikną. Pamiętaj, by kąpieli leczniczej nie łączyć z myciem ciała, ponieważ kosmetyki oczyszczające mogą zniwelować działanie leczniczy ch dodatków. Warto także zadbać o atmosferę podczas kąpieli – świeczki, kadzidełka pozwolą odciąć się na chwilę od codziennych kłopotów.