Zmarszczki

zmarszczkiChociaż codziennie stosujesz drogie kremy; kurze łapki i bruzdy robią się bardziej widoczne. Zdecyduj się na odmładzające zastrzyki i pilingi Działają one prawie jak operacja plastyczna
Nie wymagają jednak skalpela i pobytu w klinice, a wygładzą nawet najgłębsze zmarszczki.

Podłużne na czole
Te zmarszczki zaczynają się pojawiać już ok. 30. roku życia. Na ich powstanie ma duży wpływ mimika twarzy. Tworzą się, gdy często marszczymy czoło lub unosimy brwi. Aby ich uniknąć, starajmy się tego nie robić.
Między brwiami, czyli tzw. mars
Powodują, że twarz wygląda smutno i ponuro. Do ich powstawania przyczynia się ściąganie brwi i mrużenie oczu. Jeśli więc masz kłopoty ze wzrokiem, zadbaj, by zawsze mieć dobrze dobrane okulary. Natomiast latem każda z nas powinna chronić oczy ciemnymi szkłami.

W kącikach oczu

Pojawiają się bardzo wcześnie, bo tuż po 20. roku życia Kurze łapki to także głównie efekt mrużenia oczu. Skóra wokół nich jest bowiem bardzo cienka i delikatna Dlatego należy zabezpieczać ją przede wszystkim przed promieniowaniem słonecznym. Na powstawanie tych zmarszczek ma także wpływ ultrafiolet.

Bruzdy od  nosa do kącików ust
Narzekają na nie panie szczególnie po 35. roku życia. Wtedy właśnie słabnie produkcja kolagenu. Dlatego ważne jest, by w tym wieku sięgnąć po silniej działające kremy i serum przeciwzmarszczkowe, np. z kolagenem, witaminą C czy też fitohormonami.

Wokół ust

To najbardziej „ruchliwe” miejsce twarzy. Łatwo więc tu o bruzdy i cienkie linie. Przede wszystkim narażone są na nie panie, które palą papierosy. Nic więc dziwnego, że te zmarszczki nazywa się zmarszczkami palaczy.