Zdolności trzeba kształtować

dziecko2Każde dziecko rodzi się z ogromnym potencjałem zdolności, które można i warto rozwijać. Pomóż swojemu maluchowi rozwinąć skrzydła.
•    Mały plastyk

–    od najmłodszych lat czas wolny wypełnia rysowaniem, malowaniem i lepieniem. Przejawia oryginalność w doborze tematów i środków twórczych. Wcześnie wykonuje prace trójwymiarowe, jest wrażliwy na piękno, interesuje się pracą artystyczną innych ludzi. Poprzez sztukę wyraża własne emocje.

•    Mały muzyk

–    silnie reaguje na barwę i natężenie dźwięków. Bez trudu odróżnia wysokość dźwięku i bezbłędnie powtarza melodię. Ma poczucie rytmu, wcześnie zaczyna dobrze śpiewać. Jest wrażliwy na muzykę i z przyjemnością jej słucha. Od najmłodszych lat chętnie sięga po różne instrumenty.

•    Mały aktor

–    uwielbia odgrywać różne scenki, najchętniej przed lustrem. Jest wnikliwym i wrażliwym obserwatorem rzeczywistości. Sztukę odbiera bardzo emocjonalnie, lubi chodzić do teatru. Chętnie bawi też się w teatr w domu.

•    Mały matematyk

–    łatwo i szybko przyswaja sobie cyfry, chętnie operuje liczbami. Lubi gry, w których trzeba liczyć, a także szachy. Nie kieruje się intuicją – szuka dowodów. Widzi problemy na tle ogólnym, formułuje je krótko i zwięźle. Często jest pedantem. Bardzo lubi rebusy i zagadki matematyczne.

•    Mały konstruktor

–    od najmłodszych lat zafascynowany jest sposobem działania różnych urządzeń. Z przyjemnością i zręcznie posługuje się narzędziami. Uwielbia tworzyć skomplikowane budowle z klocków. Lubi też rysować konstrukcje i plany. Już w wieku przedszkolnym próbuje konstruować różne urządzenia, a w szkole jest dobry z przedmiotów ścisłych.

•    Dobry organizator -już w piaskownicy organizuje zabawy. Wykazuje samodzielność działania i inicjatywę. Mówi zazwyczaj żywo, gestykulując. Potrafi przekonać innych do swojego pomysłu, bywa doradcą rówieśników, nie obawia się porażek.

• Mały przywódca – lubi popisywać się przed rówieśnikami i dorosłymi, jest pewny siebie. Unika sporów i doskonale dogaduje się zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Z łatwością się wypowiada, równie łatwo przystosowuje się do nowej sytuacji. Jest odpowiedzialny – dotrzymuje obietnic i wywiązuje się z zadań.