Wasik u kobiety

wasikZ pewnością nie dodaje nam uroku. Martwi on nie tylko brunetki, ale także blondynki. Jest też utrapieniem pań przechodzących burzę hormonalną. Na szczęście są sposoby, by się go pozbyć.

Elektroliza
NA CZYM POLEGA Kosmetyczka wprowadza elektrodę do każdego mieszka włosowego, który zostaje porażony prądem i spalony.
PLUSY Zabieg jest bardzo skuteczny w przypadku pojedynczych, grubych włosków. MINUSY Zabiegi trzeba powtarzać kilka razy; ukłucia mogą sprawiać ból. Elektroliza wymaga dużej precyzji; wykonana niefachowo może spowodować powstanie maleńkich blizn.
UWAGI Jest dość kosztowna, 10 min usuwania włosków kosztuje 50 zł, a 15 min – 90 zł.

Mikroliza
NA CZYM POLEGA Najpierw kosmetyczka usuwa włoski woskiem, a następnie nakłada na wydepilowaną skórę specjalne enzymy. Potem przesuwa po skórze aparat ultradźwiękowy. Dzięki temu enzymy wnikają w głąb skóry i hamują porost włosów. PLUSY Zabieg jest praktycznie bezbolesny. MINUSY Żeby pozbyć się wszystkich włosków, należy go powtórzyć kilka razy. Enzymy mogą wywołać podrażnienia delikatnej skóry.
UWAGI Zabieg kosztuje 120 zł, a trzeba jeszcze dokupić specjalny żel za ok. 60 zł, do pielęgnacji skóry w domu.

Laser
NA CZYM POLEGA Przed zabiegiem wąsiki trzeba w domu po prostu ogolić. Potem lekarz omiata skórę promieniami lasera. Niszczą one mieszki włosowe. Nie odrastają jednak tylko te włoski, które były w fazie wzrostu.PLUSY Jest bardzo skuteczny i prawie bezbolesny. Wcześniej smaruje się skórę kremem znieczulającym.
MINUSY Zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie, co 6 tygodni.
UWAGI Jedna wizyta kosztuje 250 zł. Ale po kilku zabiegach problem zupełnie znika. Wykonuje się je np. w gabinecie Dermatologii Estetycznej.