Stań się piekniejsza

Dzięki olejkom, soli i płatkom twoja skóra odzyska młodzieńczą jędrność i gładkość, a sylwetka idealny kształt.
Odżywcza: Dodaj do wody 5 łyżeczek oliwy z oliwek lub oleju z kiełków zbożowych czy migdałów. Wypróbuj oliwę do kąpieli Durance en Provence.

Ujędrniająca: Skorzystaj z zawartych w soli morskiej cennych mikroelementów, m.in. magnezu, miedzi, cynku, wapnia, potasu, które są niezbędne dla dobrej kondycji skóry. Wypróbuj też aromatyczną sól z naturalnym ekstraktem z bursztynu.

Regenerująca: W litrze pełnego mleka rozpuść 5 łyżek naturalnego miodu. Wlej do kąpieli tuż przed wejściem do wanny.

Wyszczuplająca: Szklankę liści pnącego bluszczu zalej 1/2 litra gorącego octu winnego. Odstaw na 4-5 godzin. Odcedź, dodaj do kąpieli. Dorzuć garść suszonych alg morskich. Możesz też użyć algowego płynu do kąpieli zwalczającego cellulit.

Wygładzająca skórę: Dodaj do wody łyżeczkę olejku różanego lub gotowy eliksir z płatków róż.

Oczyszczająca: Szklankę otrębów zbożowych zalej litrem tłustego mleka. Gotuj przez kwadrans na małym ogniu. Przecedź, płyn dodaj do kąpieli, a otręby owiń w chusteczkę i użyj zawiniątka jako myjki.

Nie wolno przesadzać, jeżeli skóra ma być jędrna

Kąpiel nie powinna trwać zbyt długo, w przeciwnym razie odniesie odwrotny skutek i zamiast skórę nawilżyć, spowoduje jej odwodnienie.

Im cieplejsza woda, tym krócej powinniśmy się w niej moczyć. Po kąpieli polecam naprzemienny prysznic dla ujędrnienia skóry i pobudzenia krążenia krwi.