Siara pobudza wzrost

siaraSiara pobudza wzrost – Badacze z Finlandii, mając na uwadze wspaniałe właściwości siary, postanowili przetestować na dorosłych kulturystach jej wpływ. Do badań użyto trzech różnych substancji (w tym siary i placebo), testy przeprowadzono na 9 trójboistach. Każdy z nich poddany został trzem kolejno po sobie następującym testom, w czasie których podawano suplement o składzie siary (Bioenervi), drink z białek serwatkowych lub mleko (placebo). Kolejność podawania substancji była zupełnie przypadkowa. Testowanie polegało na podawaniu przez 8 dni jednej z trzech substancji i codziennym mierzeniu siły i szybkości. Po tym następował 13-dniowy okres powrotu do stanu wyjściowego, a dalej następna część testu. Dodatkowo w czasie pierwszego, szóstego, siódmego i dziewiątego dnia każdej sesji testowej sportowcom robiono analizy określonych hormonów krwi (IGF-1, IgA, IgG).

Testy koncentrowały się na normalnych aktywnościach sportowców, które obejmowały m.in. wyprosty nóg, ćwiczenia na zginanie nóg, przysiady, ćwiczenia na ławce, trójskok i bieg przez płotki. Rezultaty przeprowadzonego testu wskazują, że codzienne spożywanie Bioenervi (testowanego suplementu o składzie siary) znacząco podwyższyło poziom IGF-1 w porównaniu do innych grup. Podczas badań nie zanotowano żadnych znaczących zmian w zawartościach insuliny, testosteronu, kortyzolu, surowicy aminokwasów, mleczanów, IgG (immunoglobulin typu G) lub IgA (immunoglobulin typu A).

Podniesiony poziom IGF-1 – co to oznacza?
Rezultaty, pokazujące że codzienne podawanie suplementu o składzie siary może wpływać na poziom zawartego we krwi IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) dla kulturystów oznaczają wprost fantastyczne możliwości. Wiadomo, że oba IGF-1 – ludzki i krowi – zawierają takie same sekwencje animokwasów, z których są zbudowane. Może to wpływać na wchłanianie czynników wzrostu. Osiągnięte wyniki wskazują, że suplement siary może wpływać na przemianę białek i wzrost u sportowców.
Nie wiadomo, czy ten wzrost zawartości IGF-1 przełoży się na szybszy wzrost mięśni,
czy nie, ale poprzednie badania rzucają pewne światło na ten temat. Suplement testowany i opisany w niniejszym studium jest dostępny w Europie pod nazwą Bioenervi, a produkowany w Finlandii.