RANKING TESTOSTERONÓW

Poza pędem do brania wszystkiego, co wpadnie wam w ręce, musicie mieć odpowiednią wiedzę o tym, jak to wszystko działa. Na początek kilka słów wstępu. Leki, o których będę pisał, są testosteronem w takiej czy innej formie. W całym tym jajku chodzi o to, że testosteron jest słabo rozpuszczalny, nie lubi tłuszczy i lepiej reaguje na wodę. Krew nie jest dla niego zbyt dobrym rozpuszczalnikiem. Wiele lat temu naukowcy odkryli, że jeśli by uczynić cząsteczkę sterydu bardziej podatną na rozpuszczenie w tłuszczu, to zmniejszy się liczba zastrzyków wykonywanych pacjentowi. Mniej zastrzyków to mniej bólu i fatygi. Aby spowodować rozpuszczenie testosteronu w tłuszczach, należało doń dodać estry (chemiczna nazwa łańcucha bocznego). Powodują one pozostawanie sterydu w tłuszczu ciała, do chwili, gdy enzymy zwane esterazami pomogą testosteronowi przedostać się do krwi, a z krwią do mięśni. Jeśli potrafisz opóźnić przedostawanie się wstrzykniętego testosteronu do krwi, to będzie on działał dłużej i efekt anaboliczny będzie większy. Im większa cząsteczka estru, tym testosteron działa lepiej i ma mniej ubocznych efektów. Istnieją setki estrów, które można łączyć z testosteronem, ale tylko kilka z nich jest najlepszych w działaniu.

Testosterone Suspension- Bardzo niebezpieczna odmiana. To po prostu testosteron z wodą, nie oczekuj nadzwyczajnych efektów. Otrzymasz duży zastrzyk testostronu do krwi, ale rozłoży się on w ciągu  jednego dnia.  Zastrzyki są bolesne. Słabo rozpuszczone kryształki testosteronu mogą zatkać małą igłę. Ten rodzaj jest być może najlepszy na okres pozastartowy – uzyskuje się po nim najszybsze przyrosty masy i siły.
Bezpieczeństwo ★
Siła i Masa ★★★★★

Metylotestosteron -mniej efektywny, za to dużo bardziej niebezpieczny. Jest to testosteron z dodatkiem grupy metylowej, która utrudnia wątrobie przerobienie go. Wątroba zwykle jest dla kulturystów pomocna, ale czasem staje się przeszkodą.  Jeśli nie będziesz uważał, to będziesz miał marskość pierwszej klasy.  Metylotestosteron bez wątpienia uczyni cię agresywnym, silnym i dużym. Stracisz włosy i będziesz miał dwa nowe zwisające sutki. To jest niebezpieczne, to jest toksyczne!
Bezpieczeństwo ★
Siła & Masa ★★★

Testosteron Enanthat i Cypionat – Enanthat jest bardzo podobny do cypionatu, obecny w organizmie 4 dni, podczas gdy ten pierwszy – 8dni . To oznacza, że będziesz musiał wstrzykiwać sobie enanthat dwa razy częściej niż cypionat.  Ponieważ enenthat jest szybciej resorbowany przez organizm, większe są po nim szanse utraty włosów i ginekomastii.
Bezpieczeństwo★★
Siła & Masa★★★

Sustenon 250 i Omnadren 250- Dwie mieszanki różnią się nieznacznie. Podobnie jak Sustenon, Omnadren składa się z szybko działającego testosteronu fenylopropionatu i propionatu. Jednakże do Sustenonu dodano dłużej działającego testosteronu decanoate i isocaproate, zaś do Omnadrenu – isohexanoate i hexanoate.
Osiągi w sile, masie są podobne, bo skład jest właściwie taki sam. Omnadren i Sustenon są znane z tego, że dłużej zalegają w organizmie, a jednak po zastrzyku „dostajesz mocy” i przyrosty zaczynają się natychmiast.  Bądźcie świadomi, że po tym możecie mieć ginekomastię i stracić włosy.
Bezpieczeństwo: ★★
Siła & Masa: ★★★★