Przeciwwskazania zabiegów odmładzających

maseczka1Kto powinien zrezygnować?
Jest niewiele przeciwwskazań do tego, by poddać się odmładzającym: zastrzykom, pilingom i laserowi. Zabiegi te są bezpieczne i łagodne dla organizmu, pod warunkiem, że prze-
prowadza je lekarz dermatolog. Powinny z nich jednak zrezygnować kobiety w ciąży. Karmienie piersią to też nie najlepszy na nie okres. Zastrzyki z kolagenu nie są wskazane dla osób uczulonych na tę substancję. Zabieg należy odłożyć, gdy na twarzy pojawiają się zmiany o charakterze zapalnym.

Natomiast panie z aktywnym wirusem opryszczki powinny wcześniej stosować leki antywirusowe. Lekarz przed zabiegiem powinien obejrzeć także blizny po szczepionkach ospy czy gruźlicy. Ich wygląd może świadczyć o skłonności do tworzenia się bliznowców.

Jak dbać o cerę po zabiega?
Choć nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji, to warto odmłodzoną skórę nawilżać intensywniej niż zwykle. Kilka razy dziennie należy stosować odpowiedni krem,
a wieczorem najlepiej maseczkę. Po pilingach natomiast warto zrezygnować przez kilka tygodni z opalania a na co dzień używać kosmetyków z filtrami UV. Można także się malować. Delikatny podkład i puder na pewno nie zaszkodzą i nie podrażnią cery.