Miłość na miarę

paraWiele kobiet uważa, że jakość stosunków seksualnych zależy bezpośrednio od rozmiarów narządów płciowych. Obwiniają siebie-jedne sądzą, że ich pochwa jest za ciasna, inne że za luźna, choć w większości wypadków jej wielkość nie jest żadną przeszkodą w osiągnięciu pełnej satysfakcji seksualnej. Ściany pochwy są bowiem elastyczne i dopasowują się do męskiego członka. Jeśli jednak rzeczywiście występują duże dysproporcje. można je łatwo zniwelować, stosując kilka sztuczek.

Jeśli czujesz się „zbyt ciasna”

Ten problem dotyczy zwykle kobiet. które jeszcze nie zostały matkami. Znika on zazwyczaj po urodzeniu pierwszego dziecka. Panie, które nie planują jeszcze macierzyństwa. mogą wykorzystać kilka prostych sposobów; które sprawią, że ich doznania seksualne staną się znacznie przyjemniejsze.
Specjalny krem dopochwowy (bez recepty w aptece) sprawi, że stanie się ona bardziej nawilżona. Zniknie nieprzyjemne „uczucie tarcia”.
Zbliżenie powinno nastąpić dopiero wtedy, gdy kobieta jest dostatecznie podniecona. Trzeba jednak wcześniej uświadomić mężczyźnie, że konieczna jest dłuższa ..rozgrzewka” i objaśnić, jak ma pieścić ukochaną i których miejsc dotykać, aby szybciej była gotowa do stosunku.
Warto pamiętać o odpowiedniej pozycji, dzięki której mięśnie pochwy bardziej się rozluźniają. Stanie się tak przy szerokim rozwarciu ud i lekko uniesionych biodrach. Takie ułożenie partnerki ułatwi mężczyźnie penetrację. Na początku jego ruchy powinny być powolne i delikatne.

Jeśli jest mu w Tobie „za luźno”

Niektóre kobiety zaczynają odczuwać „luzy“ po porodzie, inne mają po prostu taką budowę. Zbyt obszerna pochwa znacznie osłabia doznania obojga kochanków. Ale i na to są skuteczne metody.
Dzięki odpowiednim, regularnie wykonywanym ćwiczeniom kobieta może wzmocnić umiejscowiony wewnątrz pochwy mięsień Kegla, ..odpowiedzialny” za skurcze podczas orgazmu. Ćwiczenie jest bardzo proste. Polega na rytmicznym napinaniu i rozluźnianiu tego mięśnia – na początek dwa razy dziennie po 25 razy Potem należy zwiększyć liczbę skurczów7 do 50. Odczuwalna poprawa nastąpi po kilku tygodniach. Ściany pochwy staną się bardziej napięte i elastyczne, a to uprzyjemni doznania kochanków.
Najkorzystniej jest uprawiać seks w pozycji „od tyłu” lub klasycznej (on leży na niej), z poduszką podłożoną pod biodra – dzięki podparciu zmieni się kąt nachylenia pochwy i stanie się ona nieco wyższa. Nogi nie powinny być zbyt mocno rozwarte, przeciwnie:  im będą bliżej siebie, tym węższy będzie kanał pochwy, a doznania silniejsze.