Maseczka dodająca blasku i energii

maseczka1Klimatyzacja, centralne ogrzewanie, zimny wiatr i brak słońca – to zimą dodatkowe czynniki, które odbierają cerze blask i powodują powstawanie przyspieszających starzenie wolnych rodników. Odpowiednie maseczki odświeżą cerę i ją rozjaśnią.

Twarogowa: łyżkę świeżego twarożku rozetrzyj na jednolitą masę z łyżką naturalnego miodu. Nałóż na ok. 20 minut, spłucz letnią wodą.

Drożdżowa: wyrób gładką pastę z 1/2 łyżki sproszkowanych drożdży, łyżeczki drobno mielonej mąki ziemniaczanej i odrobiny jogurtu. Nałóż na twarz i szyję. Po 15 minutach usuń resztki lekko ogrzanym, wilgotnym ręcznikiem.

Marchewkowa: wyciśnij sok z marchwi lub zetrzyj na najdrobniejszej tarce. Zmieszaj z pół opakowania naturalnego jogurtu. Nałóż na ok. 20 minut. Przemyj twarz tonikiem.

Maseczka intensywnie nawilżająca

Przesuszona skóra łatwo się łuszczy i szybciej starzeje. Dostarczaną w kremie codzienną porcję nawilżenia powinnaś 2-3 razy w tygodniu uzupełniać uderzeniową dawką w maseczce.

Bananowa: rozgnieć banana na papkę, dodaj 3 łyżki gęstej śmietany. Zmyj po ok. 15 minutach.

Jabłkowa: starte jabłko wymieszaj z łyżeczką naturalnego miodu (najlepiej płynnego). Nałóż na ok. 20 minut.

Mandarynkowa: sok z mandarynki zmieszaj z surowym żółtkiem. Zmyj po ok. 15 minutach letnią wodą.

Z awokado: umyj i obierz owoc ze skórki. Miąższ rozgnieć na papkę. Nałóż na twarz i szyję. Po 15 minutach zmyj wodą mineralną.