Kosmetyki dla niego

To mit, że kremy i balsamy są dla kobiet, a prawdziwy mężczyzna używa tylko wody i mydła. Oto kosmetyki, które pomogą mu atrakcyjnie wyglądać. Dla ciebie!

Golenie bez podrażnień

Pianka jest najwygodniejsza w użyciu – od razu można ją nałożyć na twarz. Żel – wydajniejszy, ale trzeba rozetrzeć go palcami, by się spienił. Krem to kosmetyk najtłustszy, dlatego najlepiej chroni skórę przed skaleczeniami. Wymaga jednak rozrobienia z wodą i nakładania pędzlem. Po goleniu używa się specjalnej wody do dezynfekcji.
A przy wrażliwej skórze – bezalkoholowego balsamu.

Pielęgnacja cery

Do mycia twarzy twój ukochany może używać bez-zapachowego mydła lub żelu. Rano i wieczorem mężczyzna powinien nakładać na twarz krem, wklepując go opuszkami palców w skórę. Raz w tygodniu dobrze jest robić piling. Zetrze on obumarły naskórek i skutecznie zapobiegnie wrastaniu zarostu. Zaproponuj, by raz w miesiącu wypróbował twoją maseczkę nawilżającą.

Przyjemny zapach

Szczególnie latem przyda się dezodorant z talkiem, który blokuje ujścia gruczołów potowych, hamując nadmierne pocenie się. Można używać go kilka razy dziennie, nie tylko pod pachy, ale też na stopy i dłonie. Ważne jednak, by wieczorem zmyć go z ciała, żeby skóra mogła łatwiej oddychać.
Przy uciążliwym poceniu lekarz może zalecić kurację z użyciem chlorku glinu. Możliwy jest też zabieg chirurgiczny polegający na wstrzyknięciu specjalnej toksyny. Blokuje ona wydzielanie zapachu potu do 12 miesięcy.
Najmodniejsze zapachy wód toaletowych i dezodorantów mają świeżą nutę cytrusową, ozonową lub morską.

Kuracja dla włosów

Krótkie włosy można bez obaw codziennie myć delikatnym szamponem. Raz w tygodniu lepiej nałożyć na nie odżywkę lub używać kosmetyków 2 w 1, tzn. szamponu z odżywką. Najzdrowiej jest suszyć włosy bez suszarki. Bez względu na rodzaj fryzury musi podcinać włosy co 4 tygodnie. Mokre lepiej czesać plastykowym grzebieniem – nie będą się łamać.
By zaczesać włosy do tyłu, trzeba użyć żelu. Rozciera się go w dłoniach i wmasowuje we fryzurę. Jeśli włosy elektryzują się lub są zbyt puszyste, można wetrzeć w nie nieco wosku.