Jak usunąć wąsik w domu

wasik1Woskowanie
JAK TO ZROBIĆ Plasterek z woskiem przyklej nad górną wargą i po chwili oderwij go zdecydowanym ruchem. Zrób robić to w kierunku odwrotnym od kierunku wzrostu włosków. PLUSY Wąsiki wolno odrastają. Po jakimś czasie stają się bardziej miękkie i rzadsze, ponieważ wosk skutecznie osłabia cebulki.
MINUSY Zabieg jest bolesny i wymaga doświadczenia. Skóra po nim jest zawsze lekko podrażniona. UWAGI Nie da się usunąć bardzo krótkich włosków. Plasterki do depilacji oferuje Joanna, kosztują ok. 8 zł.

Rozjaśnianie
JAK TO ZROBIĆ Prepa-rat do rozjaśniania nałóż na wcześniej umytą skórę. Po ok. 8 minutach zmyj go dokładnie chłodną wodą.
PLUSY Sposób szybki i bezbolesny. Bardzo dobry dla blondynek, ponieważ ich wąsiki są delikatne. Rozjaśnione stają się praktycznie niewidoczne.
MINUSY Jest nieskuteczny w przypadku twardych włosków, a takie mają najczęściej brunetki. UWAGI Rozjaśniacze silnie działają, nie nadają się więc do wrażliwej skóry. Jest ich mało, oferuje je np. firma Sally Hansen, ok. 25 zł.

Kremowanie
JAK TO ZROBIĆ Krem do depilacji nałóż nad górną wargą, nie wcierając go w skórę. Po ok. 5-10 min zbierz go szpatułką. Skórę przemyj zaś ciepłą wodą. PLUSY Metoda prosta, bezbolesna i szybka. Dobra dla cienkich, słabych włosków. MINUSY Preparaty te zazwyczaj niezbyt ładnie pachną. Nie nadają się też do skóry alergicznej. Nie można w ten sposób usunąć włosków grubych. Wąsiki szybko odrastają. UWAGI Do usuwania wąsików używaj tylko kremów do depilacji twarzy, np. Sally Hansen, ok. 28 zł.