Fotoodmładzanie

Usuwa się podczas niego zmarszczki przy użyciu specjalnego lasera. Niewielkie potrafi wygładzić. Znacznie spłyci głębokie bruzdy, np. na czole, koło nosa i ust, na szyi i dekolcie, a nawet dłoniach. Wybarwia on także przebarwienia, co również odmładza skórę.

Lekarz podczas takiego zabiegu przemieszcza nad pokrytą zmarszczkami skórą wiązkę laserowego światła. Jest to całkowicie bezbolesne.

Zalety: odmładzanie laserem to jedna z najnowszych, a zarazem najskuteczniejszych metod bez ingerencji chirurgicznej. Idealna dla pań, które boją się zastrzyków. Foto-odmładzanie nie sprawia żadnego bólu. Jego efekty są trwałe. Utrzymują się nawet przez kilka lat. Trzeba jednak zdecydować się na pełną kurację, czyli od 4 do 6 zabiegów. Powtarza sie je w odstępach 1-1,5 miesiąca.

Wady: tuż po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie. Znika ono po upływie ok. godziny. Foto-odmładzaniu nie powinny poddawać się osoby z widocznymi na twarzy zmianami o charakterze zapalnym. Przeciwwskazaniem jest także padaczka, opalenizna i przyjmowanie leków i ziół światło uczulających.

Cena: od 800 zł wzwyż, zależnie od długości, głębokości i umiejscowienia zmarszczki.