Dni płodne – w jakie dni można zajść w ciążę?

dni-płodneDzisiaj rozpatrzymy w które dni można zajść w ciążę. To pytanie, dręczy wiele kobiet, które doszły do wniosku, że chcą mieć dziecko. Najlepszy czas, aby zajść w ciążę nosi nazwę dni płodnych. Dni płodne kobiety trwają około 6 dni. Od 5 dnia przed owulacją i w dzień owulacji. Uważa się, że najwyższe szanse do zajścia w ciąże  to jeden,dwa i trzy dni do owulacji.

Dni płodne – najlepszy czas na zajście w ciąże , to ilość czasu ( cykl) , w którym stosunek seksualny może prowadzić do ciąży. Dni płodne trwają 6 dni , zaczynając od 5 dni przed owulacją do dnia owulacji . Płodne 2-3 dni przed owulacją i dzień owulacji , ale większość najlepszych dni w ciążę uznaje dwa dni przed owulacją i dzień owulacji się.

Stosunek płciowy na drugi dzień po owulacji nie zwiększy szansy na zajście w ciążę, a szansa na zajście w ciążę po owulacji jest bardzo mała. Dla tego aby dowiedzieć się , kiedy będzie owulacja , należy znać symptomy owulacji , jak również metody z pomocą których będzie można przewidzieć owulację.

Do objawy owulacji możemy zaliczyć:

  •      Zwiększenie ilości i zwiększenie lepkość wydzieliny w pochwie (jest gęstsza i podobna do koloru białka jaj)
  •     Powiększenie, nadwrażliwość,  ból piersi,
  •      Zmiana podstawowej temperatury ciała,
  •      Skurcze, ból w jamie brzusznej,

Mit o owulacji w 14 dniu.
Często można usłyszeć że owulacja odbywa się w 14 dniu cyklu menstruacyjnego. Pewne kobiety, usłyszawszy to planują swój akt płciowy na 14 dzień. Problem w tym, że u wielu kobiet owulacja nie odbywa się w 14 dzień ich cyklu. Normalna owulacja może odbywać się w 10 i nawet w 20 dniu cyklu (można nawet później, jeżeli wasze cykle są nieregularne). U tej samej kobiety, u której cykl już ustał się, owulacja nie koniecznie musi przypadać w każdym miesiącu w ten sam dzień. W pierwszym miesiącu owulacja być może w 15 dniu cyklu, a w następnym w 14 albo 16. To zależy od wielu czynników. Po prostu powinniście obserwować swoje ciało, znać go, szybko nauczyć się rozpoznawać symptomy owulacji.

Jak po wydzielinie z pochwy określić, w jakie dni można zajść w ciążę?

Badania wykazują, że najlepszy dzień dlatego, żeby zajść w ciążę, to ten dzień, w którym zauważycie najobfitszą ilość wydzieliny w pochwie. Wydzielająca ciecz (śluz) z szyjki macicy, przypomina białko jajka i pojawia się na kilka dni przed owulacją.

Badania przeprowadzone na University of North Carolina odkryli, że najlepszym wskaźnikiem dla pomyślnego aktu płciowego i zapłodnienia, jest stosunek oparty na wynikach podstawowej temperatury ciała i zmiany śluzu.

Zajście w ciąże jest bardziej prawdopodobne w ten dzień kiedy podczas stosunku jest wydzielana duża ilość śluzu z pochwy. A to dlatego że gęsty śluz w szyjce macicy pomaga przeżyć i poruszać się plemnikom. A jak wiemy, plemniki mogą żyć do 5 dni w drogach rodnych kobiety.