Botox

makijazPreparat przygotowuje się z jadu kiełbasianego (toksyny botulinowej). Wstrzyknięty do mięśnia, powoduje jego osłabienie. Uniemożliwia to intensywną mimikę twarzy, a w konsekwencji – marszczenie się skóry. Botox służy przede wszystkim do likwidacji zmarszczek na czole i w kącikach oczu. Tu efekt jest bez wątpienia najlepszy. Tą techniką można także podnosić kąciki ust, likwidować pionowe zmarszczki nad górną wargą, korygować szyję i dekolt. Z

abieg trwa bardzo krótko (niecałe dwie minuty), botox wprowadza się za pomocą kilku nakłuć igłą. Jego wstrzyknięcie nie wyklucza poddaniu się innym zabiegom kosmetycznym. Efekt po zastrzykach z botoksu jest widoczny po upływie około 2 tygodni.

Z dnia na dzień skóra staje się coraz gładsza. Wygląda idealnie przez ok. 6 miesięcy. Zależy to od miejsca i głębokości zmarszczki. Potem najlepiej zabieg powtórzyć. Jedynym przeciwwskazaniem jest bardzo rzadkie schorzenie neurologiczne (myasthenia gravis), polegające na osłabieniu mięśni.

Zalety: zabieg nie jest bolesny, bo na chwilę przed jego rozpoczęciem miejsce wypełnienia zmarszczek obkłada się lodem. Po ukłuciach pozostają niewielkie ślady, nie ma opuchlizny. Najlepiej przez ok. cztery godziny po zabiegu nie kłaść się, aby wstrzyknięta toksyna pozostała na swoim miejscu.

Wady: wymaga powtarzania dwa razy w roku.

Cena: od 700 do 1700 zł, zależnie od usytuowania zmarszczek.