Białka serwatkowe pobudzają tworzenie masy mięśniowej

miesnieBiałka serwatkowe pobudzają tworzenie masy mięśniowej – Tę pozytywną stronę ich działania zaobserwowano u pacjentów chorych na AIDS. Choroba ta wpływała destrukcyjnie na ich system mięśniowy i musieli notować przyrosty masy mięśni albo
chociaż utrzymywać ją na stałym poziomie, aby zachować resztki zdrowia. Podczas eksperymentu trzem chorym podawano od 8,4 do 39,2 g białek z serwatki dziennie w formie miksu przez 2 miesiące. W rezultacie wszyscy przybrali na wadze od 3 do 12 kg. Dwóch z trzech doszło do idealnej wagi ciała. Dodatkowym plusem stosowania białek z serwatki było zwiększenie poziomu wspomagającego odporność glutationu w ich organizmach. Chorzy na HIV to jedno, a jakie znaczenie dla ciebie ma ten eksperyment? Przede wszystkim pokazuje, że białka serwatkowe wywierają wpływ na tworzenie masy mięśniowej. Może to być po części wywoływane przez zdolność białek z serwatki do wpływania na proces syntezy białek. W innym eksperymencie podawanie tych białek zwiększyło poziom tworzenia nowych struktur o 68% (w porównaniu do normalnej diety), dla porównania – białka z mleka zwiększyły ten poziom o 31%. Informacja ta ma ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy chcą budować masę mięśni, nieważne czy są chorzy, czy zdrowi.
Jak prawidłowo używać białka z serwatki?
Musisz przyznać, że białka z serwatki to fantastyczna żywność. Dlatego powinny one znaleźć się w twojej diecie. Można je spożywać na kilka różnych sposobów: jako odżywcze przekąski, w posiłkach – aby zwiększyć ich wartość odżywczą, lub po treningach – aby stworzyć wewnątrz organizmu środowisko sprzyjające wzrostowi i odnowie mięśni. Szukając tych produktów w sklepie zawsze zwracaj uwagę na to, czy nie zawierają szkodliwego cukru. Po prostu zmiksuj białka z wodą i spożyj, a twoja droga do sukcesu zmieni się z „kocich łbów” na szeroką autostradę!